Menu

Padomi un ieteikumi, kā noķert prieku aukstā ūdenī.

Tev ir apnikusi pasīvā ikdiena un pieriebies skatīties uz slapjdraņķi caur piesvīdušu ofisa logu? Sezonas drūmās krāsas nomāc garastāvokli un vīrusi klauvē pie sliekšņa? Uz Latvijas pauguriem sniegs sūkā un vasara šķiet neaizsniedzama? Droši vien Tu būtu gatavs atdot daudz par kaut vai vienu komfortablu sērfošanas, kaitošanas, vindsērfinga, SUP dēļa vai pat veikborda sesiju. Noteikti esi jau izmeklējis silto zemju ceļojumus, bet tas situāciju atrisina, laimīgākajā variantā, tikai uz pāris nedēļām.

Šeit atradīsi detalizētu aprakstu, kā noķert prieku, kad ārā ir pārāk tuvu nullei, bet domas tik un tā velk uz ūdeni. Padomi un ieteikumi.
Apetītes veicināšanai un ieskrējienam viens iedvesmojošs video:

“Anything that is worth pursuing is going to require us to suffer, just a little bit,” says surf photographer Chris Burkard, as he explains his obsession with the coldest, choppiest, most isolated beaches on earth. With jawdropping photos and stories of places few humans have ever seen — much less surfed — he draws us into his “personal crusade against the mundane.

Mums ir Tev viena laba ziņa un otra ne pārāk.
Sāksim slikto ziņu. Vasara tiešām ir tik, cik tā ir, un nekas to nav spējīgs izmainīt, kā tikai pacietīga gaidīšana, kad tā atkal būs klāt. Varbūt vēl ekstremāla globālā sasilšana, bet tādā gadījumā, runā, ka pie mums vējš nepūtīšot.

Labā ziņa. Nav nekāds noslēpums – regulārs stiprs vējš, baudāmākās vētras un glītākie viļņi mūsu tuvajos krastos ir vēlā rudenī, ziemā un nereti arī agrā pavasarī. Latvijā, kā zināms, galvenais varonis ir DR vējš – viens no valdošajiem vējiem pie Latvijas atklātās jūras krastiem. Ja jūra nav aizsalusi, tad nav svarīgi, kāds ir mēnesis, jo gaisa un ūdens temperatūra pie šāda vēja virziena būs vismaz 5 grādi virs 0. Jā, pat janvārī un februārī! Piemēram, 14/15. un 15/16. gadu mijas ziemās ūdens sezona pārtrūka tikai apmēram uz mēnesi. Varētu teikt, ka piemērota ūdens sezona kaitošanai, sērfošanai un vindsērfingam bija visu cauru gadu.

Padomi un ieteikumi, kā noķert prieku aukstā ūdenī. Cold Water know how.

Ziemeļvēju vētra Bolderājā.

Aukstā ūdens prieki sastāv no 2 daļām. Tās ir: 50% ir attieksme un 50% atbilstošs inventārs. Ja drebinies un sūdzies jau +15 grādos, aukstie ūdeņi nebūs priekš Tevis. Ja vēlies izbaudīt visu labumu nepārbāztā pludmalē un Tev patīk izaicinājumi, kā, piemēram, neaizbraukt slēpot, bet tā vietā otrā Latvijas galā uzsērfot, tad šis raksts ir Tev. Šeit uzskaitītos paņēmienus, padomus un ieteikumus var pielietot arī maigākos, ne tik ekstremālos apstākļos.

Vēl viens fakts, kas Tev liks aizdomāties – ar atbilstošu sagatavošanos un inventāru ķert nesasaluša ūdens priekus, kad temperatūra ir tuvu nullei, ir tikpat komfortabli ķermenim, kā slēpojot vai snovojot normālos ziemas apstākļos. To taču var visi, vai ne? Tad kāpēc gan ignorēt Baltijas jūru ziemā?

Padomi un ieteikumi, kā noķert prieku aukstā ūdenī. Aukstā ūdens sērfošana Liepājā, ziemas sezonā.

Kadrs no gatavošanās doties ķert viļņus Liepājā. Pareizs aprīkojums, sagatavošanās un gribasspēks – iespējams ir viss.

No šīs vietas, tālāk praktiski padomi un ieteikumi, kas liek drūmumam atkāpties un skaistajiem aukstā ūdens viļņiem kļūt pieejamākiem.
Šis tas varbūt neizklausīsies nekāds jaunums, bet enciklopēdiski iziesim visam cauri soli pa solim, kā arī labprāt papildināsim ar Jūsu ieteikumiem, ja tādi iekritīs info@boardside.lv.

Paēst un izgulēties ir jebkāda veida aukstuma pārvarēšanas neatņemama sastāvdaļa. Ķermeņa spēkam vajag degvielu, lai uzturētu sevi komforta robežās. Ja ķermenim zūd jauda, tas lēnām sāk atslēgt mazāk svarīgās daļas, kā pēdas, pirkstus, degunu utt.. Pirms došanās ūdenī labāk uzņemt nevis šķidru pārtiku, kas aizņem daudz vietas, bet jaudīgu un enerģijas bagātu. Vēlams ar ne pārāk daudz ūdeni sastāvā, kā salātus utt.. Kāpēc? Jo nākot virsū aukstumam, ķermeņa pirmā aizsargreakcija ir atūdeņošanās, lai nebūtu jāpatērē enerģija lieko šķidrumu sildīšanai. Kā arī, ja gribēsies uz “krūmiem”, vilkt nost hidru šādā laikā tiešām nav ne patīkami ne ērti. Sportistu iecienītos ūdens litrus tempsim pēc sesijas.
Tāpat nav ieteicams ēst pārāk smagu pārtiku. Lai arī tā ir enerģijas bagāta, ķermenim vajag vairāk laika, lai to sagremotu un pārstrādātu. Vislabākais ēdiens ir saknes – daudz enerģijas un viegli sagremojamas. Labs boosteris pirms došanās ūdenī, vai pauzes brīdī ir arī šokolāde.

– Palīdz, ja ķermeni iepriekš uzsilda ar karstu dzērienu nelielos daudzumos, vai kārtīgi uzkarsētu autosalonu. Visticamāk, vairums aktīvistu Latvijā uz pludmali startē no mašīnas, nevis mājas sliekšņa. Ja vari hidrā startēt no pirts – vispār ekskluzīvi.

Arī sagatavojot inventāru, būtiski ir pašam nenosalt, nedz arī ļaut nosalt rokām vai pat sejai. Lai atgūtu zaudēto siltumu, vajadzēs labu laiku un tā mums, protams, nav. Tumšs ziemā paliek ļoti ātri.

Mīnus 5 grādi veselam ķermenim ir tīri paciešama temperatūra. Galvenais saldētājs ekstremitātēm – kājām, pirkstiem un sejai – ir ūdens, kas iesūcas ādas virskārtā, atverot poras un piebriedinot to, tādā veidā ļaujot aukstumam vairāk kost.
To vislabāk var aizkavēt ar roņa taukiem, ieziežot aizsargājamās vietas. Tie atgrūdīs ūdeni un veidos tādu kā aizsargkārtu. Visdrīzāk, ar roņa taukiem dzīvē būs saskāries retais, bet līdzīgu funkciju pildīs arī biezāki krēmi. Vēlams, roku un kāju krēmus, nevis sejas ādai paredzētos. Jo treknāks, jo labāk un nevajadzētu kautrēties ar uzklātās kārtas biezumu. Pārbaudīti un atzīti par labiem esam ir “Noitrogena” roku krēms un “Dzintara” “Niveja” tūbiņā.

Pirkstu gali mums ir vieni no mazāk apsildītākajām ķermeņu daļām, jo tur nav lielu asinsvadu. Krēms, ko lietojam aizsardzībai ātri notrīsies un nomazgāsies nost no tām vietām. Gadījumos, kad sāk salt pirksti, ieteicams nākamais padoms, kas darbojas vienmēr. Kad kāju un roku pirkstos sāk just nepanesamu aukstumu, jāatgriežas krastā, jānoliek inventārs malā un ar berzēšanu jāatjauno asinsrite nosalušajās daļās. Vēlams nesildīt ar kādu papildu siltumu, bet tieši izmantot berzēšanu. Asinsritei atjaunojoties, var būt nedaudz sāpīgi. Pēc šīs procedūras ķermenis ieslēdz tādu kā izturīgo režīmu šīm daļām. Pēc tam var pat vilkt plānākus cimdiņus. Pirksti ir atgriezušies un palikuši 2x mazsalīgāki. Nezinām, kāpēc tā, bet šis tiešām darbojas, tāpēc neslinko un necieties – kad sāk salt “gali”, izlien uz brīdi krastā atgūt nosalušās vietas. Tiesa, nemuļļājies un nepīpē pārāk ilgi, tas atdzesēs un apstādinās apkuri pārējā ķermenī un to jau atgūt vairs nav tik viegli. Pīpēšana un pozēšana pludmalē, lai paliek vasarai.
Interesants apraksts par dažādu ķermeņdaļu sasildīšanas tehnikām:
http://outdoors.stackexchange.com/questions/3839/how-to-warm-up-your-cold-toes-and-fingers

Padomi un ieteikumi, kā noķert prieku aukstā ūdenī. Arī salīgākām meitenēm ar atbilstošu hidrotērpu, sērfošana augstā ūdenī ir pieejama izklaide.

Ziemas vilņu sezona Ziemeļmolā. Arī salīgākām meitenēm ar atbilstošu hidrotērpu šī izklaide ir pieejama un spēj sagādāt prieku.

– Protams, aukstos apstākļos neiztikt bez kārtīga hidrotērpa. Lielāka nozīme ir nevis tam, cik dārgs ir hidrotērps, bet gan cik jauns. Dzīvē ir pierādījies, ka siltākā un ērtākā hidra vienmēr ir jaunākā hidra. Protams, Mēs šeit runājam par 5/4 un 6/4 vadošo ražotāju modeļiem. Kā siltākās izcelsim O’Neill PsychoTech 6/4+ un jaunāko O’Neill Mutant Legend 5/4mm hidrotērpu sēriju. Neskaitot kvalitatīvu un biezu neoprēnu, tās ir arī hidras, kurām cepure ir klāt pie pārējā tērpa, tādejādi veidojot noslēgtu kostīmu. Protams, savu funkciju pilda arī citi modeļi un ražotāji.
Hidrotērpam pirms sesijas vajadzētu būt sausam. Nekas nav mokošāk, kā slapja hidra jau pirms iešanas ūdenī.

Vajadzētu izvairīties no niršanas hidrotērpiem. Lai arī tie ir ļoti silti, tie ir arī ļoti stīvi, jo nav domāti asām un straujām kustībām lielā amplitūdā. Zem ūdens visas kustības notiek salīdzinoši lēnām.
Hidrotērpam nevajadzētu būt par lielu. Katra nepieguļošā daļa, kas nav piekļāvusies ķermenim, atdziest un, saskaroties ar ķermeni, atņem tam siltumu. Atgādināsim, ka neoprēna materiāls mūs silda, iesprostojot sevī ūdeni, kas vairs necirkulē prom. To mēs uzsildām ar savu ķermeņa siltumu, kas kalpo kā aizsargkārta pret ārējo ūdeni.
Šeit der izcelt modernāko tehnoloģiju neoprēna materiālu – O’Neill Technobutter neoprēnu. Šis materiāls ir ūdeni atgrūdošs. Tajā uzsūcas daudz mazāk ūdens un ir daudz vairāk brīvu, ar gaisu pildītu burbulīšu. Kā zināms, gaiss ir viens no labākajiem termoizolātoriem.

Tāpat, pēc jaunākajām ērtības tehnoloģijām, labiem hidrotērpiem iekšpusē vairs neatradīsiet biezu vilnas kārtu, bet gan pēc sajūtas daudz kosmiskāku un vieglāku termoslāņa kārtu. Vilna mūsdienās, lai ar nav zaudējusi savu siltumefektivitāti, ir smaga un tai patīk uzsūkt ūdeni. Kosmonauti arī nevelk vilnas džemperus.

Padomi un ieteikumi, kā noķert prieku aukstā ūdenī. Sērfošana Liepājā. Ziemeļmols. Karosta.

Ziemas sērfošana Liepājā. Ziemeļmols. Karosta.

Sausie hidrotērpi. Jā, ir tāda nedaudz novecojusi tehnoloģija, ar kuras palīdzību var dzīvoties pa aukstu ūdeni. Tas darbojas kā brīvs, pilnībā noslēgts kostīms, kam ūdens netiek garām un nesūcas cauri. Zem tā var vilkt sporta termo veļu. Tiesa, laiks iet uz priekšu un jaunākie neoprēna materiāla hidrotērpi ir daudz ērtāki un efektīvāki. Lai sausiņi paliek glābēju brigādēm u.c..
Sausais tērps ir arī salīdzinoši viegli uzplēšams un, piesmeļoties ar ūdeni, tas velk kā enkurs pie zemes. Peldot ar šādu tērpu, aukstums tam zogas cauri daudz ātrāk, un tērps ļoti apgrūtina kustības, kad apkārt iedarbojas ūdens spiediens. Peldēt ar sauso tērpu ir teju neiespējami.

Pussausais tērps – termins, kas dzīvo cilvēku mēlēs vēl no vecajiem laikiem, ar ko apzīmēja biezus, gludas virskārtas neoprēna hidrotērpus. Tie bija no smaga, neelastīga un trausla neoprēna, varētu teikt, no iepriekšējās paaudzes. Mūsdienās praktiski izzudusi šī neoprēna suga. Atkarībā no dzīvošanās daudzuma pa ūdeni, jebkuram biezam hidrotērpam, uzvelkot apakšā kokvilnas t-kreklu, pēc sesijas tas būs daļēji sauss. Mēs gan to darīt neiesakām, jo tas nav efektīvi un ir neērti. Šim nolūkam ir domāta hidrotērpu termoveļa, par kuru runāsim nākamajā rindkopā.

– Katram kārtīgam hidrotērpu ražotājam piedāvājumā būs arī atbilstoša termoveļa, kas ir domāta speciāli vilkšanai zem hidrotērpa. Tā nav ne no neoprēna, ne likras auduma, bet gan blīva, bet ne bieza, ūdeni atgrūdoša flīsa, kas darbojas kā efektīva aizsargkārta pret vēju un aukstumu. Samirkšana šīm veļām nemazina efektivitāti. Vispareizāk ir izvēlēties pieguļošas un nedaudz par mazu, lai netraucētu un neveidotu krunkas zem hidrotērpa.

Nekādā gadījumā apakšā vai pa virsu siltajam hidrotērpam neiesakām vilkt kādu vasaras hidrotērpu vai likru. Likra pēc būtības ir dzesējošs audums, kas aizsargā no apdegšanas un ķermeņa pārkaršanas spēcīgā saulē. Vēl viens hidrotērps apakšā vai augšā pamatīgi ierobežos kustības brīvību un sajūta būs tiešām smaga.

Atsevišķi ražotāji piedāvā arī dažāda veida un materiālu vējjakas vilkšanai pār hidrotērpiem. Tām nereti ir arī caurums trapecāķim. Šīs jakas nav piemērotas sērfošanai, jo zem ūdens apgrūtina kustības.

Aukstā ūdens prieka gūšanas komplekts. Padomi un ieteikumi, kā noķert prieku aukstā ūdenī.

Ilustratīvs aprīkojuma attēls, kāds izskatās labs aukstā ūdens prieka gūšanas komplekts. Jaka nav domāta sērfošanai un peldēšanai, bet kaitbordam, vindsērfingam un SUP.

Cimdi. Visērtākie vienmēr būs paši plānākie iespējamie cimdi, kas ir uz siltuma un komforta robežas. Cimdi traucē ieķerties bārā, buras bomī, kā arī izjust sērfa dēli. Cimdu radītās pretestības dēļ rokas arī ātrāk nogurst. Pretēji hidrotērpam, cimdus vajadzētu izvēlēties pēc iespējas brīvākus. Tādi cimdi, kuriem būs 1cm brīvi gali un kuros krāsies ūdens, būs daudz siltāki, kā cieši pieguļoši cimdi, kas nospiež asinsriti. Vissiltākie, protams, ir dūraiņi, bet ar tiem ir ļoti ierobežota rīcībspēja. Tos vajadzētu izvēlēties pašā, pašā aukstākajā reizē.

Vēsā, bet ne stindzinoši aukstā laikā, par neoprēna materiāla cimdiem ērtāki būs zamšādas cimdi. Jā, zamšāda arī uztur siltumu, kā arī ir daudz izturīgāks materiāls par neoprēnu.
Kniebēja dēļ pirkstu galos, pirms skriet un vilkt biezākus cimdus vai pārtraukt sesiju vispār, iesakām iziet cauri atsildīšanas procesam, kurš ir aprakstīts vairākas rindkopas augstāk. Tas tiešām strādā.
Tāpat, sajūtot aukstumu, pārvarēt to un atjaunot asinsriti palīdz apļveida roku vicināšana. Pēc pāris apļiem uzreiz varēs just, kā atgriežas asinsrite un siltums.

Zābaki. Ar tiem ir līdzīgi kā ar cimdiem, tomēr nevajadzētu aizrauties ar pārmērīgu lielumu. Pārāk liela liekā ūdens uzkrāšanās tajos var būt tiešām kaitinoša. Aukstuma/siltuma daudzumu gan tas nemainīs. Ja pirksti nebūs iespiesti purngalos, tie būs daudz izturīgāki pret salšanu.
Der atcerēties – ja pārmērīgi sāk salt ekstremitātes, iespējams, ķermenis vairs netiek galā ar rumpja sasildīšanu un sāk tās atslēgt, lai saglabātu svarīgāko ķermeņa daļu funkcionētspēju.
Ar labiem 6mm neoprēna zābakiem pa ūdeni bez bēdas var staigāt arī mīnus grādos. Ja nav slinkums, zābaku stumbeņus var notīt ar makgaivereni, tikai tad paliek jautājums, kur aiztecēs tas ūdens, kas teorētiski var iekļūt pa sejas daļu vai kādu caurumu, ja hidra nav jauna.

Agrā pavasara SUP dēļu sesija Gaujas upē. Padomi un ieteikumi, kā noķert prieku aukstā ūdenī.

Agrā pavasara SUP dēļu sesija Gaujas upē.

Cepure. Lai gan saka, ka caur galvu var zaudēt ap 70% ķermeņa siltuma, pilnībā pietiek ar 3mm neoprēna cepuri ar ciešu kaklu. Aukstākajā laikā priekšrocības būs cepurēm ar papildu oderes kārtu ap kaklu, vai vēl labākā gadījumā, tādām, kas ir kopā ar hidrotērpu kā viens kostīms. Ja aiz kakla garām sūcas stindzinošs ūdens, sajūta ir tiešam nepatīkama – gluži kā pati kaulainā žmiegtu krāgā.

– Ja plānā dzīvoties pa pludmali krastā, efektīvs papildlīdzeklis ir neoprēna mētelis. Tiesa, ja ķermenis ir nosalis un hidra slapja, tas neatgriezīs siltumu. Uzvelkot mēteli, visticamāk, pavadīsi kādu laiku salīdzinoši pasīvi, savukārt tas neļaus ķermenim ražot pietiekami daudz siltuma ar kuru uzturēt komfortu jau slapjajā hidrā. Pašai sportošanai kā tādai, šie mēteļi nav piemēroti.

Padomi un ieteikumi, kā noķert prieku aukstā ūdenī. Pavasara pali jelgavas ganību laukos.

Lielupes pali Jelgavas apkārtnē. Tā bija neaizmirstama iespēja noķert teju neiedomājamas sajūtas, uzkaitojot vietās, kur ikdienā pārvietojas traktori un ganās govis.

Tas būtu viss no pirmajiem padomiem un ieteikumiem. Ievērojot visus šos punktus, var arī -10 grādos komfortabli uzsportot pa ūdeni. Ko darīt ar apledojumu, kas veidojas uz inventāra un visa pārējā? Iespējams, jāņem līdzi lodlampa!

Auksts ūdens, lai arī mūsdienu materiāliem ir viegli pārvarams, tomēr neietilpst cilvēka ķermeņa komforta zonā. Ja kaut kas noiet greizi, nav daudz iespēju ilgi uzturēt dzīvību. Nevajadzētu aizmirst, ka taisāmies izklaidēties cilvēka ķermenim ļoti ekstremālos apstākļos, tāpēc rūpēsimies par drošību ar dubultvērību.
Aukstā laikā draugi ir 3x vērtīgāki, tomēr nevajadzētu būt egoistam un rēķināties ar palīdzību no malas. Īsts džedajs pats tiek galā ar savām lietām. Ar to mēs domājam, ka ir nevis jācīnās vienam, bet nevajadzētu līst dziļāk ūdenī kā, kaut vai sajūtu līmenī, vari pievārēt patstāvīgi, ja notiek kāda avārijas situācija.

Ragaciems. Pirmā sezonas sniega vētra ar Ziemeļu virziena vējiem.

Ragaciems. Pirmā sezonas sniega vētra ar Ziemeļu virziena vējiem.

Vienmēr der atcerēties – inventārs nav vērtība par kuru cīnīties, vai uzņemties papildus risku aukstā laikā. Nonākot pie riska situācijas ir jābūt gatavam to ziedot.
Tomēr der arī ņemt vērā – pūķis, vindsērfings, vilņu dēlis utt. ir lieliski peldlīdzekļi. Atsevišķos gadījumos tie var būt noderīgi izdzīvošanai. Katra situācija ir jāizvērtē atsevišķi un bez panikas. Pārāk par šo tēmu neizplūdīšu, varbūt kādā citā reizē. Kā inventāru izmantot glābšnas vajadzībām var atrast, piemēram, šajos linkos:
https://www.google.com/search?q=kiteboarding+survivalguide&ie=utf-8&oe=utf-8#q=kiteboarding+self+rescue
http://www.surfers-survival-guide.com/

Eksistē arī visāda veida signālpadošanas ierīces, tomēr līdz šim nav sanācis saskārties pašam ar tādu, kas nebūtu pārāk sarežģīta un netraucējoša ikdienas sportošanai. Ja padomā ir iegādāties kādu no šādām ierīcēm, ieteiktu kārtīgi pārbaudīt, kā notiek to piereģistrēšana, sertifikācija un kā tas viss darbojas dzīvē. Par GPS glābšanās signālpadevējierīci uz kādu staciju, šobrīd efektīvāka šķiet metode, kad kaut kur ir piestiprināts izsekošanas raidītājs. Gabals arī nenokritīs, ja kaut kur pie hidrotērpa turēsi klāt kādu atstarojošu elementu, kaut tādu pašu, kā izmanto kājām gājēji ceļu satiksmē. Neliela diodes lampiņa ar koncentrētu staru arī var būt efektīvs glābšanās rīks.
Daži noderīgi linki par gadžetu tēmu:
https://trace.me/
http://www.easyais.com/

Visi šie uzskaitītie paņēmieni, padomi un ieteikumi, protams, noder arī ātrākai sezonas atsākšanai pavasarī.
Auksto apstākļu pārvarēšana ūdenī ir nedaudz sarežģītāka kā gribētos, bet katra šāda “nelaikā” noķerta sesija ir kā diena pie dzīves, sajūtas un gandarījuma ziņā.

Izbaudi katru mirkli un priecājies. Padomi un ieteikumi, kā noķert prieku aukstā ūdenī.

Sajūtas. Mirkļi. Dzīves garša pa īstam.

Izbaudi katru mirkli un priecājies. Padomi un ieteikumi, kā noķert prieku aukstā ūdenī. Mārupe Wakepark.

Priekā!

Raksta autors Dāvis Drande.

ZR vēju atnestā sniega vētra RagaciemāO'Neill IceBreaker neoprēna jaka ir ļoti ērta un sildoša slapjos apstākļos.O'Neill termoveļa, vilkšanai zem hidrotērpa aukstā laikā.O'Neill termoveļa, vilkšanai zem hidrotērpa aukstā laikā.Sērfošana Liepājā. Santa Vēvere. Ar pareizu aprīkojumu, arī meitenes var baudīt ūdenssportu aukstā laikā.Sērfošana Liepājā. Santa Vēvere. Ar pareizu aprīkojumu, arī meitenes var baudīt ūdenssportu aukstā laikā.Atbilstošā brīdī šo var nosaukt jau par klasisku gājienu. Ieiet ūdenī gadu mijas svētkos ir svēta lieta.uzkaitot starp milzu peldošiem ledusgabaliem bija sens mērķis ar domu uzbūvēt uz kāda no tiem tramplīnu. Diemžēl apstākļi nebija līdz galam tam labvēlīgi, bet pati pabraukšānās pār un ap ledusgabaliem bija tiešām baudāma izklaide.Agrā pavasara ledusgabalu slaidošanas sesija RagaciemāAgrā pavasara ledusgabalu slaidošanas sesija RagaciemāAgrā pavasara ledusgabalu slaidošanas sesija RagaciemāAgrā pavasara ledusgabalu slaidošanas sesija Ragaciemā. Skats no malas.Liepāja, Karosta, Ziemeļu mols – rudens kaitsērfings2014. gada stiprākā pavasara vētra ar vēju brāzmās virs 30m/s. izaicinājums tika pieņemts Pāvilostā ar pārlādētu 4m2 pūķi.2014. gada stiprākā pavasara vētra ar vēju brāzmās virs 30m/s. izaicinājums tika pieņemts Pāvilostā ar pārlādētu 4m2 pūķi.2014. gada stiprākā pavasara vētra ar vēju brāzmās virs 30m/s. izaicinājums tika pieņemts Pāvilostā ar pārlādētu 4m2 pūķi.Agrāka pavasra sezonas atklāšanas reize. Užava.Nedaudz asinsritei noderēs.Pirms iešanas ūdenī, sagatavojot inventāru ir vērts īpaši pievērst uzmanību tam, lai nenosaltu priekšlaicīgi. Aizvējš, mašīnā sildītājs uz maksimālo, divas jakas, cimdi un netūļāšanās ir tikai pašsaprotami.Pavasara pali pārplūdušās pļavās Jelgavā pie Lielupes. Kaitbords.Pavasara pali pārplūdušās pļavās Jelgavā pie Lielupes. Kaitbords.Pavasara pali pārplūdušās pļavās Jelgavā pie Lielupes. Kaitbords.Kārtējās sezonas pirmā sniega vētra. Lilaste.Kārtējās sezonas pirmā sniega vētra. Lilaste.Aukstuma prieks :)Pirmā ziemas vētra, kas ness ziemmu ir no Ziemeļiem. Bez pirmajām kupenām, Ragaciemā ir noķerami arī lieliski viļņiGaujas Nacionālais parks – GNP. Dabas baudīšana ar SUP dēļiem.Agra pavasara SUP sessija Gaujas upēDabas baudīšana Gaujas nacionālajā parkā - GNP ar SUP dēli.Mārupes veikparks ir viens no tiem kabeļiem, kur veikbordam nav robežu.Bildes no O'Neill Wetsuits mārketinga kolekcijas.Bildes no O'Neill Wetsuits mārketinga kolekcijas.Bildes no O'Neill Wetsuits mārketinga kolekcijas.