Menu

Pavasaris, kabeļošana un Turcija

Šis apskats tapis 2013. un 2015. gadā.

Kamēr lielākā daļa ļautiņu stiga sniegā un cieta no E vitamīna trūkuma, daļai no mūsu plašās komandas bija tā laime doties meklēt pazudušo pavasari Turcijā. Nevis vienkārši pagulēt saulītē un labi paēst, bet apmeklēt Turcijas kabeļus. Pasaulē slaveno Hip-Notics un nesen uzcelto Gold cable. Šis Turcijas brauciens bija tieši Lieldienu laikā. Vēl pirms lielā atpūtnieku pluduma sezonas sākuma, kad nav pieejami mūsu tūrfirmu lētie paku piedāvājumi. Šī iemesla pēc bracienus izmaksājā kādus 200Ls vairāk. Toties iegūtais bija masu tūrisma nesezonas brīvība un iespēja vieglākos un neuzbāzīgākos apstākļos izpētīt pārsteigumiem pilno un interesanto Turciju.

Dzīvošana bija apartamentos daudzstāvu celtnē, pavisam klusā ciematiņā netālu no Gold kabeļa. Sanāca pamatīga treniņnometne un iesildīšanās Latvijas sezonai. Veikot 8 pilnas dienas nav pa spēkam katram un izsevišķi jau pa ziemu atslābušajai plaukstu ādai. Ieteikums jau Latvijā pirms ceļojuma apgūt izstaipīšanās paņēmienus kas atslābina izsevišķi jau muguru. Tāpat ieteikums pat pašiem rūdītākajaim neaizmirst cimdiņus iemest bagāžā. Visticamāk kādā 4. kabeļošanas dienā jutīsiet uz rokām vajadzību pēc viņiem.

Gold kabelis atrodas augstāk kalnos, ļoti romantiskā kalniem ieskautā apkārtnē.

Gold kabelis atrodas augstāk kalnos, ļoti romantiskā kalniem ieskautā apkārtnē. Tā ūdenstilpne ir mākslīgi izveidota kabeļa vajadzībām, bet ūdens satek no kalnu strautiem. Aprīlī to galotnēs vēl varēja manīt sniegu. Skaisti. Patiesībā kabeļa stāsts ir tāds – Gold city kūrorta saimniekam apnika braukt 100+km līdz Hip-Notic kabelim un tāpēc uzcēla savu. Vinkārši lielisks saimnieks un attieksme :). Visas konstrukcijas šajā kabelī ir oriģināli darinātas pašā Rixen fabrikā un atvestas no Vācijas. Kabeļa arsenālā ir arī reti sastopamā C veida siena. Vieta pagaidām nav noslogota ar pārmērīgām laužu masām. Iesakām pasteigties, ja interesē izbaudīt visu svaigu un jaunu cilvēkiem nepārbāztā vidē. Ilgi tāda pērle bez pienācīgas uzmanības nepaliks.

Hip-Notics kabelis neprasa komentārus – pasaulslaven kabeļošanas Meka. Turcija

Hip-Notics kabelis neprasa komentārus – pasaulslaven kabeļošanas Meka. Teju katrā kebeļfilmā ir kadri no šī parka. To arī apstiprina tur satiktā publika un tās augstais braukšanas līmenis. Uz vietas ir 2 lielie kabeļi un pārītis lineārie. Paštaisītas bet kvalitatīvas konstrukcijas. Rēķinieties ar rindu.

Turcijas kabeļus iesakam visiem temata interesentiem un paši arī, visticamāk jau daudz kuplākā skaitā, atgriezīsimies pēc VĒL.
Just for the record:
Agrā aprīļa sākumā gaisa temperatūra bija kā Latvijas vasarā – 20-30 grādi pēc Celsija.
Ūdens temperatūra Gold kabelī ap 18-20 grādi, Hip-Notics kādus pāris grādus siltāks.
Šajā sezonā līdz jāņem 3mm garo hidru un īsuli.
Ķiveres obligātas.
Ieteicam īrēt auto, jo Turcijā redzēt ir daudz ko.
Vienu dienu jūrā novērojām sērfojamus viļņus. Ūdens dzestsrs bet nopeldēties bija patīkami.
Turcija ir piemērota arī kvalitatīvai kaitošanai. Sezonas sākas ap Maiju.
Hip-Notics kabelim ir kompleksais piedavājusm ar barošanu un dzīvošanu blakus kabelim. It kā ērti, bet palaidīsi lielu daļu Turcijas skaistuma garām.
Ēdiens ielu restorānos un ieskrietuvēs pārsvarā ir ļoti garšīgs.
Aprīlī Turcijā ir banānu un citrusaugļu sezona. pēdējie ir īpaši gardi. Apelsīni, mandarīni, greipfrūti, citroni.
Medicīna ir pieņemamā līmenī.
Aptuvenas kopējās ceļojuma izmaksas 1 pers.: Lidojums ar Turkish Air 250Ls, dzīvošana uz 10 dienām 100Ls, paēst vidusmēra ēstuvē 10Ls, kabelis ar savu inventāru 35 EUR dienā, auto īre ap 300-400 EUR nedēļā.

http://www.hip-notics.com/
http://www.goldcablepark.com/en/index.html