Menu

Surf Snowdonia viļņu kabelis

Surf Snowdonia viļņu kabelis atrodas Anglijā, salīdzinoši netālu no Londonas – Conwy Valley, Dolgarrog village.

Oficiāli to tā nesauc, bet vārdu salikums “vilņu kabelis” mums radās pavisam nejauši uz vietas, sērfošanas sesijas laikā pašā Surf Snowdonia parkā. Vilni ģenerē milzīgs betona klucis, kas tiek vilkts abos virzienos ar trosēm. Sistēma idejiski ļoti atgādina veikborda līnijkabeli, pie kuriem tik ļoti esam pieraduši Latvijā, kad veikojam.
Snowdonia viļņu kabelis ir pirmais šāds veidojums pasaulē. Šobrīd jau vairs ne vienīgais. Ražotājs ir spāņu uzņēmums – WaveGarden. http://www.wavegarden.com/
Principā tas ir liels baseins, kurā tiek ģenērēts diezgan iespaidīga izmēra vilnis, kas ir piemērots sērfošanai. Uz tā var gan mācīties no nulles, gan dūšu piesiet pat paši niknākie profiņi. Ar visu infrastruktūru pēc apjoma tas ir ļoti līdzīgs sporta kompleks pa apli ejošajiem, lielajiem veikparkiem. Ir skola, inventāra noma, restorāns, bērnu izklaides centrs, vienkāršas rindu būdas palikšanai uz ilgāku laiku, kā arī citi brīvdienu prieku labumi.
Mākslīgi veidotam baseinam ar īpašu gultnes formu, kas atdarina sēkļus, pa vidu ir izvietota līnijsistēma, kas velk zem ūdens turp un atpakaļ pamatīgu betona bluķi, kas rada viļņus uz abām pusēm no sevis. Standarta intervāls ir 90 sekundes starp setiem. Tās vajadzīgas lai izlīdzinās iepriekšējie viļņi un braucēji paspēj aizairēties un ieņemt savas vietas jaunai vilņu ķeršanai. Jo lielāki intervāli, jo gludāki viļni.
Advanced līnijā var ķert vilni gan labajai, gan kreisajai rokai praktiski nemainot savu atrašanās vietu un lieki neairējot – sanāk baukt turp un atpakaļ, jo vilnis nāk abos virzienos.

Surf Snowdonia viļņu kabelis – Boardside.lv ceļojumi un sērfošana

Braukšanai uz šada vilņa ir piemēroti praktiski visa veida normālie sērfa dēļi, kas domāti dabīgiem viļņiem, sākot no milzu longborda līdz pat pašiem mazākajiem šortijiem. Vilnim jauda pietiek atliku likām. Bez advanced, vienlaikus ir pieejami vēl 4 vienkāršaki startēšanas punkti. Visus tos var izmantot vienlaicīgi, netraucējot viens otram. Parkā var braukt gan ar savu dēli, gan iznomāt putinieku, vai īstu pro šortiju. Pieejams individuāls instruktors, kā arī apmācība grupās.
Vienlaicīgi uz visām braukšanas sarežģītības līnijām un abām pusēm kopā var viļņus vienlaikus ķert ap 15 cilvēki. Vilņu katru reizi ir pilnīgi veinādi vienā un tajā pašā punktā, tāpēc šāds kabelis ir ļoti piemērots triku apgūšanai, kurus vēlāk jau daudz pārliecinošāk var realizēt okeānā uz īsta, dabīga viļņa. Īstem sērferim tāds Surf Snowdonia ir tiešām kā progresu paātrinošs trenažieris.
Pēc divu dienu sērfošanas, iespaids palika ļoti pozitīvs, lai arī mūsos mājo naturālisti, sevišķi, ja domājam par viļņiem un sērfošanu.
Gandarījums par noķertajiem viļņiem nav tik liels, bet iespēja sērfot katru dienu vietā, kur tas dabīgi nav iespējams tomēr ir vilinoša ekstra. Cerams arī Latvijā atradīsies kādas uzņēmīgas personas ar liekiem 1,5-2 miljoniem eiro kabātā – nepieciešamā nauda par kuru var uzbūvēt šādu parku.

Verdikts: Ja uz šādu parku ir jābrauc tik pat tālu cik līdz īstam dabīgam vilnim, tad teiktu noteikti nē. Ja šāds parks paver iespēju uzsērfot, kad citādi to nav iespējams darīt, tad ar visām četrām par un Jā.

Cik Surf Snowdonia maksā: Pieejami ir gan sezonas abonementi, gan visādi citi izdevīgi piedāvājumi, kā to padarīt lētāku, seviški patstāvīgajiem klientiem. Tīri tā, nokrītot no gaisa, Advanced līnija vienam cilvēkam maksā 35-45 angļu mārciņas stundā.
https://shop.surfsnowdonia.co.uk/book.aspx

WEB mājaslapa:
https://surfsnowdonia.co.uk/
FaceBook lapa:
https://www.facebook.com/SurfSnowdonia/
Instagram lapa:
https://www.instagram.com/surfsnowdonia/