Menu

WakeWay – Viļņas apļveida veikparks

Vienā jaukā atvasaras vīkendā, kad sezonas darbi nedaudz jau norimušies, kopā ar WakeYou komandas puikām saņēmāmies vienam tuvākam sirojumam uz WakeWay apļveida kabeļparku Viļņā. Plānā bija 3 dienu veikošana un arī Viļnas, visvairāk jau tās naktsdzīves, noprovēšana.

Šogad, jau pavasarī tur atvērās pirmais Baltijā pa apli ejošais veikparks, kurš ir nopakots tā kā tam būtu jābūt. Jā, Mums Latvijā jau sen ir Ozolnieki, bet tā arī par cienīgu veikparku tas nekad nekļuva, tāpēc šobrīd to neskaitām. Tiesa, tiešām ceram vēl redzēt šīs vietas atdzimšanu, jo potenciāls bija perfekts un savu grūdienu Latvijas veikborda attīstībā šī vieta nenoliedzami ir devusi.
Atpakaļ pie šī raksta pamattēmas – esam izsalkuši pēc apļveida kabeļveikborda un tuvākais, kur to var dabūt kvalitatīvā devā nav vairs Vācijā, bet gan Viļņā. Līdz šim bija dzirdēti slavinoši stāsti no mūsu pirmajiem izlūkiem un kā zināms -lietuviešiem piemīt vēriens. Šeit būtu vērts pieminēt arī pirmo Baltijā sniega parku zem jumta http://www.snowarena.lt/, kur var baudīt sniegu visu cauru gadu.

Līdz WakeWay veikparkam no rīgas ir 280km pa kvalitatīvu šoseju. Ceļā aiziet aptuveni 4 stundas un ceļojuma vērti veikborda piedzīvojumi var sākties.

WakeWay griežas pa apli pulksteņrādītāja virzienā un vienlīdz velk 8 braucējus. Ja esi uz Tu ar lielajiem veikparkiem, tad zināsi teikt, ka lielākā daļa parku pasaulē velk pret pulksteņrādītāja virzienu. Saimnieki to pamato ar ģeogrāfisko izvietojumu, tā vienkārši bija ērtāk un šāda atšķirība pat ir forša. Braukšanai tas neko daudz nemaina, izņemot, vieglāk taisīt gaisa trikus ar atspērienu no ūdens tiem braucējiem, kam vadošā kāja ir kreisā – regular. Ja nokrīti, jāpeld krastā, pa laipiņu jānāk uz starta vietu un var sākt no jauna.

WakeWay – Viļņas apļveida veikparks – kopskats

Parks ir aprīkots ar Vācijā ražotām oriģinālajām Unit konstrukcijām. Taupīts nav uz neko – leišu vēriens! http://www.unit-parktech.com/

Parkā var gan braukt ar savu, gan nomas inventāru – ūdensslēpes, veikbordi, uz ceļiem braucamie un visvisādi citi šļūcamie, kuriem ir vadāma un kontrolējama braukšanas trajektorija. Kneebordi un ūdensslēpes ir ļoti populāri starp iesācējiem. Prieks arī redzēt, cik daudz jauniešus un meitenes šāds parks piesaista uz aktīvu, mērķtiecīgu sportošanu. Statistikai vērts pieminēt, ka šovasar parkā bija 2 meiteņu veikborda nometnes, kuras apmeklēja pāri pa 60 dalībniecēm… katru! Jāatzīst, ka šāds veikparks ir izcils paātrinājums veikborda attīstībā, kas liek domāt, ka lietuviešu Pro braucēji varētu drīz izvirzīties pārliecinošā vadībā Baltijā.

WakeWay – Viļņas apļveida veikparks – Dāvis Čeze

WakeWay veikparka biļete maksā 35 Eur dienā, 80 Eur uz 3 dienām. Ir arī mēneša un gada abonementi. Visas cenas var redzēt vienā no galerijas bildēm.
Dzīvošanu Viļņas centrā par saprātīgām izmaksām atradām http://www.booking.com/
Tuvākā dzīvošana parkam:
http://www.ibis.com/gb/hotel-A076-ibis-styles-vilnius/index.shtml

Uz vietas veikparkā ir bezmaksas autostāvvieta, restorāns, noma, apmācība, dušas, peldvieta, veikals un labiekārtots bērnu laukums.

Pati Vilņa arī ir izbaudīšanas vērta, sakopta pilsēta pilna ar restorāniem, dažādām izklaidēm un izklaides iespējām, tai skaitā aktīvu, cilvēkiem pilnu, naktsdzīvi. Cenas jūtami pieticīgākas, kā Rīgā.
Ballīte:
Vietējo veikbordistu ieteiktas iesildīšanās vietas Vilņas centrā ir “Vasaros teras” un “Marsas”.
Ja esi uz Tu ar aktīvu, jauniešu pilnu, tehno balīti, kur pie ieejas būs gara rinda un, to izstāvot, bounceris jāpārliecina, ka esi ielaišanas vērts (atslēgas vārdi WakeWay un veikbords strādā ;) ), tad iesakam apmeklēt klubu “Opium” pašā Vilņas centrā. Tur pat apkārt var atrast neskaitāmas mierīgākas ballēšanās vietas un klusākus pasēdēšanas nostūrīšus. Trāpijām arī lieliskā ruma dzeršanas un degustēšanas vietā – “Rhum Room”.

Kopumā šāds brauciens ir tiešām ceļojuma vērts un 3 dienas ir pats minimums, ko ieteiktu. Jāatzīst, ka ir arī nedaudz jāpakasa galva pēc gūtajiem iespaidiem – Viļna pozitīvi pārsteidz, un cik tai tomēr ir liela atšķrība, salīdzinot ar Rīgu. Skaidrs ir arī tas, ka Rīgai vajag savu lielo kabeli, kas vieno veikbordistus un veido veikborda kultūras kritisko slāni. Šāds veikparks ir kā stadions un viens no lielpisētas sporta kultūras centriem.

Veikparka mājaslapa:
http://wakeway.lt/
Veikparka FaceBook:
https://www.facebook.com/WakewayLT/
Tuvākā dzīvošana:
http://www.ibis.com/gb/hotel-A076-ibis-styles-vilnius/index.shtml

wakeway-cablepark-lithuania-999-1

Wake Way, full size cable. No reservations. Pure Fun.

System:
Sesitec 5 towers, 8 carriers, 600 meters.
Obstacle list:
Street series double kink (UNIT_parktech)
Transition rail (UNIT_parktech)
Transition curb (UNIT_parktech)
FunBox (UNIT_parktech)
2x kicker L (UNIT_parktech)
Pipe full hdpe
FlatBox full hdpe
Kicker M full hdpe
Kicker S full hdpe
Poll Jam handmade
Quarterpipe transfer next to kicker (on demand)