Menu

Ziemošanas nometne. Filipīnas, Sulu jūra, Palawan reģions, Cuyo sala.

Filipīnas, Cuyo sala.
Philippines, Cuyo island in Palawan, Sulu sea.

Filipīnas, Cuyo sala. Philippines, Cuyo island in Palawan, Sulu sea.

Kāpēc šī sala un nevis kāda cita vieta: pārbaudīta vieta, kas atbilst Mūsu standartiem par kvalitatīvu kaitbordu. Sala nav viegli aizsniedzama, ceļš ir salīdzinoši sarežģīts, bet kā atmaksu par mērķtiecību iegūstam izcilus kaitošanas apstākļus, tīrā, drošā pludmalē uz salas, kuru vēl nav izpostījis masu tūrisms. Janvārī un februārī ir regulāra, mērena vēja statistika, kas piemērota frīstailam un apmācībai (13-7m2). Daudz brīvas vietas visiem kaitot gribētājiem rifa ieskautā, ar kājām aizsniedzama dziļuma lagūnā. Sezonā uz salas vienlaicīgi dzīvo ap 30 kaitotāju. Izmantojamā lagūna ir neskaitāmus kilometrus liela. Šāds braucēju skaits veicina savstarpējo saliedētību un draudzību. Neiegūt jaunus, līdzīgi domājošus draugus no citām pasaules malām ir praktiski neiespējami :). Citi tūristi uz salas parādās reti.

Ziemošanas nometne. Filipīnas, Sulu jūra, Palawan reģions, Cuyo sala.

Ja sagribas gludūdeņus pamainīt pret viļņiem, pusstundas attālumā pieejams Latvijas izmēra viļņu spots. Labās dienās x 1.5

Dzīve uz salas ir ļoti lēta (lētāka kā Latvijā), tāpēc ir vērts uzkavēties pēc iespējas ilgāk. Ieteicam veltīt vismaz 3 nedēļas, lai pilnībā atietu no ikdienas stresa un iedzīvotos salas dzīves mierā.

Šī sala ir kā Filipīnu valts naba – gan ģeogrāfiski, gan vēsturiski. Uz tās ir viens no vēcākajiem spāņu kolonizātoru cietokšņiem Filipīnās. Arī mūsdienās, pateicoties daudzajām skolām, šai salai ir tāds, kā VIP statuss.

Cuyo sala ir iespējams arī viena no tīrākajām un mierīgākajām vietām filipīnās. Nemieru var tik atvest līdz, bet arī to Cuyo pārņems un izšķīdinās savā paradīzes salas saldajā mierā.

Cuyo Island, Palawan. Capusan beach kitesurf sunset session

Cuyo ir Palawan reģiona sala pašā Sulu jūras vidū
Platums 13 km , Garums 7,5 km
Laika josla +6
Janvāra un februāra vidējā gaisa temperatūra dienā un naktī +30 (komfortabli var justies vienā kreklā un sērfa šortos visu diennakti)
Ūdens temperatūra +27, gaisa temperatūra līdzīga. Vēsi nav nekad, patiesi karsti mēdz būt sākot ar Marta beigām, kas nesaskan ar vēja sezonu, kuras laikā ir Latviešiem viegli panesams, patiešām maigs klimats.
Valdošais vējš ziemeļ austrumu, stiprumā līdz 20 mezgliem.
Vietējie iedzīvotāji ļoti draudzīgi un patīkami kautrīgi. Nekādas krāpšanās un uzmācības. Visi saprot pamatlīmeni angļu valodā.
Arī fakts, ka uz salas nav ne banka, ne bankomāts ir savu veida raksturrādītājs šai vietai.
Ejošie pūķu izmēri no 7-13m2.
Ir pieejams inventāra remonts, bet ne rezerves daļas.

Kiteboarding in Cuyo island. Lielāka ciema galvenā iela.

Ceļš:
3x lidojumi : Rīga – Stambula – Manila – Puerta Princesa(ieteicamais)
1x prāmis : Puerta Princesa – Cuyo (1 nakts ceļš) Šo posmu var arī lidot ar mazu lidmašīnu, kas pats par sevi ir piedzīvojums, redzēt visu no augšas. http://www.airjuan.com/
Laiks pavadītais ceļā vienā virzienā: 4 dienas (1 nakts Manila, 1 nakts Purto Princesa)

Kaitpanku klīnikas nometne ir vairāk kā mērķtiecīgu kaitbordistu interešu klubiņš, kura pamatā ir iemācīties jaunus atāķa trikus. Apmācība ir bez maksas. Instruktors Dāvis Drande. Jāpiezīmē, ka šādos pasākumos arī visu braucēju savstarpējā pieredzes apmaiņa ir veicinošs pasākums rezultātam.

Klīnikas mērķis: Dibināt kaitborda nometnes tradīciju, kas apvienotu Latvijas mērķtiecīgākos kaitbordistus radošā nometnē, kuras laikā uzsvars likts uz kaitborda prasmju attīstīšanu jaunā līmenī un Latvijas kaitbordistu kopējā gara saliedēšanu.

Prasības: Jāmāk atbraukt pret vēju, jābūt savam inventāram, jāmāk stabili piezemēt vienkāršs lēciens hūkā un jāgrib atāķēties.

Ceļojuma laiks un nokļūšana ir pašu ziņā, laikā no janvāra sākuma līdz februāra beigām. Protams konsultācijas, kā labāk ērtāk, lētāk tiks nodrošinātas, tāpat kā sagaidīšana uz Cuyo salas, kā arī palīdzēšana tajā ātrāk iejusties un iekārtoties.

Hotelis, kur parasti dzīvo visi kaitbordisti, kas brauc uz īsāku laiku. Vistuvākā dzīvošana galvenajam kaitspotam.
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g2052548-d2048782-Reviews-Nikki_s_Pension-Cuyo_Island_Palawan_Province_Mimaropa.html

Tālākajā salas nostūrī ir īsta mīlnieku ligzda ar personīgu apkalpošanu. Cena nav no lētajām. Ir blakus lagūna ar vilņiem uz rifa. Pūš mazāk kā pilsētas lagūnā.
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g2052548-d2048782-Reviews-Nikki_s_Pension-Cuyo_Island_Palawan_Province_Mimaropa.html

Dažas iekšzemes avio kompānijas:
https://www.cebupacificair.com/
https://www.philippineairlines.com/
http://www.airjuan.com/

Kontakti: davis at boardside.lv vai t. 29410089

Plāno jau tagad, ko Tu darīsi nākamās ziemas vidū.

Nobeigumā links uz Dāvja Drandes kaitborda video, kurš pamatā veidots no materiāla filmēta Cuyo.
/galerija/pilipinas/

Philippines, Palawan, Sulu sea, Cuyo island wave spot – kitesurfing

Ceļā ar vietējo lidmašīnu uz Iloilo pilsētu, kas ir nākamais pārsēšanās punks uz prāmi.Spāņu ieceļotāju cietoksnis. Spāņi šīs salas un visa reģiona attīstībā ir ieguldījuši daudz, gan apmācot vietējos filipīniešus dažādos zvejniecības un lauksaimniecības tehnikās, gan vedot viņus pie prāta un izglītojot. Pateicoties spāņu ietekmei, šī vieta jau izsenis ir attīstītākā un priekšā pārējām Filipīnu salām.Vēja un koku aizsegā no saules paslēpusies Cuyo pilsētas galvenā promenāde. Lieliska vieta no kurienes vērot kaitošanas lagūnu. Tāpat šajā vietā iegriežas vakaros ballītes.Capusan pludmale kaitošanai un tūristu apmeklējumamViens pats mājās, Capusan lagūnāSkats no kaitošanas pludmales uz Cuyo saluSimtgadīgas palmas – Quiano windsurfing and kitesurfing bayCuyo salas vilņi nav tie lielākie un biedējošākie, bet priekam un atslodzei no frīstaila tie pilda savu uzdevumu lieliski.Cuyo pilsētas galvenās ielas skatsSvaigas zivis no Cuyo tirgus.Cuyo salā banāni ir kā kartupeļi Latvijā.Februārī sākas mango sezonas laiks. ir pieejami gan vietējie, uz Cuyo salas augušie, gan ievestie augļi no citām salāmBasketbolam Filipīnās ir gluži vai reliģijas statuss pat pašos nomaļākajos un smilšainākajos ciematos.Kiteboard chiks and tricksVēl viena atpūta no kaitošanas ir ceļojums ar moci apkārt salai. Pieveicams 2 stundās.Viens no pāris viļņu ķeršanas spotiem Cuyo salāViļņu frīstails brīvkājī ir kā lieliska atpūta pēc smagā darba Cuyo lagūnā.Vilņu ķeršana strap Cuyo un Putic salām.Capusan pludmales lagūna Cuyo salā ir piemērota gan frīstailam, gan kaitošanas pamatu apgūšanai.Filipīniešiem patīk vest pastaigāties un mazgāt savas cūkas jūrā. Izskatās ka cūkas pašas nav īsti ierā ar karstumuJa ir iekšā spēks pašiem uzbūvēt, tad Cuyo lagūna sniedz lielisku iespēju izbraukāties arī pa konstrukcijām.Sala ir ļoti tīra un bagāta ar visdažādākajiem ziediem. Bildē koks kuram nav lapu, bet ir 2, savstarpēji atšķirīgi ziedu veidi.Svaigas zivis ir pieejamas katru dienu. Lieliska pārtika lai atgūtu spēkus nākamās dienas kaitborda varoņdarbiem.Ceļojums ar liela izmēra laivu uz blakus salām ir lieliska izklaide bezvēja dienāsMilagrosa prāmis ceļā uz Cuyo salu. Atraktīvu un priekpilnu delfīnu kompānija.Blakus Cocoro salā var iznirt caur kalnu. Jūra ir paskalojusi vilkāniskos iežus un izveidojusi vairākus, izpētes vērtus tuneļusBlakus Cocoro salas alās ūdens burtiski spīd. To ir vērts piedzīvot katram.Cocoro sala no kalna augšas. Cocoro nozīmē kokosriekstsZivju un jūras velšu pārbagātība uz salas ir vērā ņemams kārdinājums.Saulriets Cuyo FlatWater spotā vienmēr ir elpu aizraujošs un tāds, kas  liek pakavēties.