Pirms Īrijas brauciena, kad gatavojāmies ceļam, bieži nācās dzirdēt no līdzpilsoņiem diezgan pārsteiguma un izbrīna pilnus komentārus. Bez maz vai – Vai tad Īrijā ir ūdens vispār? Turt tak nežēlīgi aukst u.c.
Lai nu katra paša ziņā paliek, cik daudz pārzināt vēja mednieka globusu. Par Īriju Mēs tiešām zinām maz, kā tik ka tur var atrast darbu. Cerams, Mums izdosies ieviest kaut nedaudz apgaismības, kāda tad tā mistiskā valsts ir, kur teju vai puse "mūsējo" strādā galvu nepacēluši sūrā darbā.
Tad uzmet aci uz robežām - tik tās mazākā daļa ir Anglijas pakļautībā(Ziemeļīrija), bet pārējā daļa ir atsevišķa valsts ar savu karogu, savu valodu - Gaelic(nevienu vārdu nevar saprast, ja iedomājies, ka tā varētu būt līdzīga anglenei) un Eiro, kā naudas vienība.
Labi, tas viss vēl štrunts. Galvenais, kas Mums, viļņu ganiem un medniekiem, tālo zemju burātājiem un atklājējiem ;) varētu interesēt visvairāk ir fakts, ka Īrija saņem lielu daudzumu varenās Golfa straumes siltuma. Un tas nenāk viens. Bez siltajām gaisa masām, Īrijas krastus, vairāk kā jebkurus citus, dauza Antlantijas okeāna spēcīgākie vēji. Un jā, tur aug savvaļā palmas.
Lai ar daba Īrijā mēdz būt nereti skarba, tā ir arī nežēlīgi skaista. Ik uz stūra ir elpu aizraujošs skats ar kalniem, klintīm, ūdeni, skaistām debesīm u.c.
Laika apstākļi nepaijā, bet Mums tas arī neinteresē, jo ir vējš, ir okeāna vilņa spēks, ir lagūnas ar gludūdeni frīstailam un ir silts. Temperatūra cauru gadu reti kad nokrīt zem 10 grādiem. Visā pavadītajā laikā, kamēr Latvijā bija pat zem nulles, tur bija 12-20 grādi plusā. Ūdens temperatūra ap 15 grādiem. Mazasinīgi tirliņi nosals tāpat, izsevišķi kad būš 20 m/s vējš, bet mērķtiecīgiem viļņu ganiem tas viss ir gluži kā saldais ēdiens, lai dotos uz nezināmo zemi sirot un grābt labumus, gluži kā senajos laikos vikingi.
Un atceries, Īrija ir tiešām milzīga sala - tur vēl ir daudz ko grābt un atklāt. Mēs visu nepaņēmām un brauksim vēl. Esam tik nedaudz izzinājuši Mayo un Kerry grāfistes.
Lēti tiešie reisi ar Ryanair.
Sabiedriskā ēdināšna švaka un padārga. Labāk gatavot pašiem.
Summer house tipa mājas ar visām ērtībām īres izmaksas oktobrī ir tiešām saudzīgas.
Noteikti apmeklē vietējos pabus, kultūras uzsūkšanai.
Ja fish and chips sagādāja vienu vienīgu vilšanos, tad Guinness alus nepieviļ nekad.
Neplaid garām iespēju pašam pagatavot izcilus jēra stilbus. Pieejami jebkurā lielveikalā.
Vairums tūrisma objekti nav vērto to apmeklēšanai, bet noteikti velti laiku pasaulē augstākā stāvkrasta apskatei – Cliffs of Moher. http://www.cliffsofmoher.ie/
Brandon bay ir gan sērfa skola, gan visāda inventāra noma un veikals. http://www.jamieknox.com/
Belmullet pūš vairāk vēja, bet nav nekādas ūdenspriekiem veltītas infrastruktūras.
Trafiks uz ūdens nav vispār nekāds. Eiropas galvenajiem tūristiem vāciešiem un Frančiem šī vieta nav galvenajā Menu sarakstā un paši īri, šķiet, viļņus saksta vairāk Guinness alū, kā pie Īrijas krastiem. Savu kompāniju novērtēsi.
Ja uzkāpsi svētā Patrika kalnā, dzīve pagarināšoties par 1 gadu.
Populārākie hidrotērpu biezumi oktobrī – 4/3 un 5/3 mm.
Visi pūķu izmēri, tomēr vājvēja pūki atstātu mājās, jo tad foršāk ir sērfot. Bez 5m2 gan lābāk no mājas laukā neiet, to šeit gadās lietot itin beži.
Zābaciņus vajag, cimdus nē.
Ceļu satiksme ir pretējā virzienā, kā esam raduši. Ir vajadzīgs auto.
Longbordiem piemērots asfalts praktiski nav. Pārāk rupjš.
Bezvējā, gandrīz vienmēr ir atrodams stipri virs vidējās kvalitātes sērfojams vilnis.
Ļoti, ļoti skaista daba.
P.s. Rayanair šoreiz arī ir pelnījis uzslavu. Super saprotami, bez pārsteigumiem ar bagāžas rezervācijām, pretīmnākoši un laipni darbinieki.