Boardside

Kaitbords

Kaitbords, kaitsērfings un hidrofoils ar spārnu ir apbrīnojami un uzmanību piesaistoši sportaveidi, kura pamatā ir vēja spēka izmantošana. Tie apvieno sevī veikbordu, vindsērfingu, sērfošanu, paraglaidingu, burāšanu, snovbordu, slēpošanu un akrobātiku. Kaitošana ir draudzīgs ūdenssports un atpūtas veids, kas neprasa pārcilvēcīgu spēku un ir salīdzinoši drošs. Ar šo sporta veidu var nodarboties gan jaunieši, gan sievietes un, protams, arī stiprā dzimuma pārstāvji.

Lasīt vairāk

Ar pūķi un vēja spēku var braukt ne tikai pa ūdens virsmu, bet arī sauszemi un sniegu.
Šajā sadaļā atrodami pūķi, katborda dēļi, kaitsērfinga dēļi, Hydrofoil zemūdens spārni, jostastrapeces un sēdtrapeces, ķiveres, peldvestes, dēļu somas, kā arī viss cits kaitotājam nepieciešamais – no Liquid Force mācību pūķa līdz pat radikālajam Tona POP veikstila dēlim.
Kļūsti par vēja mednieku un ļaujies dabas skaistumam.

Kaitojamie vēji ir no 6 -20 m/s, bet iesācējam vēlams pieturēties pie 10 m/s robežas kā maksimālās. Savukārt, profesionālis, piešķirot sazvērestības teorijai jaunu nozīmi, var kaitot pat tādā vējā, kad masu mediji aicina neiet ārpus mājas, un ostas ir slēgtas.

Kaitbords principā ir sporta veids, kas attīstījies kopsolī ar digitalizācijas laikmetu, tādēļ internetā var atrast praktiski visu informāciju par šo sportu. Optimālākā vide kaitbordam ir plašas pludmales vai atklāti lauki, ja kaitotvēlme nepāriet arī ziemas periodā. Tā kā Latvija ir piejūras valsts, to darīt ir iespējams visas piekrastes garumā, ja vien vējš pūš virzienā no jūras uz krastu. Atsevišķās pludmalēs, piemēram, Ventspilī, Liepājā un Jūrmalā ir ierobežojumi ar speciāli norādītām vietām. Savukārt par iecienītākajām vietām var nosaukt Vitrupi, Salacgrīvu, Zvejniekciemu, Saulkrastus, Lilasti, Bolderāju, Pumpurus, Ragaciemu, Bērzciemu, Roju, Ventspili, Akmeņragu, Liepāju un Lūžņu.

Kaitošana – tas nozīmēs tikšanos ar jauniem draugiem, nenovēršamu smilšu klātbūtni mājās, autiņā un telefona pogās, atkarību no koka galotņu vērošanas pat šķietami bezcerīgās dienās un kārtējā jauniegādātā inventāra slēpšanu no nekaitojošās otrās puses, kā arī “traktorista iedegumu” vasarā, jo Latvijā kaitot bez hidrotērpa izdosies reti. Aizraujoties ar kaitbordu var pavājināties interese par hokeju un neietilpīgiem sporta autiņiem.

Atlasīt smalkāk: