Boardside

Hidrotērpi

Ja Tev plānā pakļaut vētras un vējus, noķert perfekto vilni, varbūt apciemot okeānu kādā eksotiskā valstī, vai tikai uzveikot pēc darba kabeļparkā, neiztikt bez laba hidrotērpa un ērtiem neoprēna aksesuāriem.

Lasīt vairāk

Dažāda biezuma un garuma vīriešu un sieviešu hidrotērpi; bērnu un jauniešu hidrotērpi; triecienvestes veikbordam, vindsērfingam un kaitbordam; peldvestes gan pieaugušiem, gan bērniem; neoprēna cimdi, cepures un zābaki, kā arī čībiņas ziemas peldēšanai; aukstā laikā speciāli zem hidrotērpa velkama termo veļa; likras aizsardzībai pret sauli siltajās zemēs...

Visu plašo neoprēna izstrādājumu klāstu atradīsi šajā sadaļā – Hidrotērpi.

Ar lepnumu pārstāvam un piedāvājam Jums pasaulē vadošo hidrotērpu un neoprēna izstrādājumu zīmolu O'Neill Wetsuits.
O'Neill Area 52 pētniecības un attīstības laboratorija Santa Cruz, Kalifornijā, kurā inženieru, dizaineru un prototipu izstrādes komandas strādā roku rokā ar pasaulē labākajiem atlētiem, lai nemitīgi attīstītu hidrotērpu tehnoloģijas.

Veikalā, Terēzes ielā 1b patstāvīgi uz vietas ir pieejami gan paši mazākie bērnu izmēri, kā arī līdz pat pašiem lielākajiem pieaugušo 4XL izmēriem.

HIDROTĒRPU VĒSTURE:
Džeka O’Nīla (Jack O'Neill) dibinātais, hidrotērpu nozarē vadošais uzņēmums atrodas Santa Krusā, Kalifornijā. O’Nīls atvēra Sērfa veikalu Santa Krusā 1959. gadā, septiņus gadus pēc tam, kad bija sācis izgatavot pirmās hidro vestes savā veikalā, kas atradās San Francisko. Sākumā dēļi veidoja biznesa lielāko daļu, bet O’Nīls jau toreiz daļu uzmanības veltīja savu hidrotērpu attīstīšanai un mārketingam. 50-tajos gados viņš apmeklēja laivu izstādes, kurās ledusaukstā ūdenī mērcēja savus trīs neoprēna gumijā tērptos bērnus, lai parādītu hidrotērpu efektivitāti.

Izrāviens notika 60-to gadu sākumā, kad O’Nīls ieviesa hidrotērpus, kuru iekšpusē bija plāna neilona kārtiņa, kas tos padarīja izturīgākus un vieglāk uzvelkamus. Daudzus tā laika sērferus neapmierināja tobrīd visbiežāk sastopamās “gumijas jakas” ar priekšējo rāvējslēdzēju, jo tās bija praktiski neiespējami uzvilkt un novilkt.

60-tajos gados darbojās arī citi uz sērfu virzīti uzņēmumi (piemēram, Dive N’ Surf Los Andželosas apgabala dienvidrietumos), bet jau līdz dekādes beigām O’Neill bija nostabilizējies kā nozares līderis. Uzņēmums turpināja ieviest dažādus jauninājumus, piemēram, pirmo pilno viengabala hidrotērpu 1970. gadā. Tas veiksmīgi dominēja arī mārketingā ar nozares labāko saukli “Iekšā vienmēr ir vasara!” (“It’s Always Summer on the Inside”). Protams, jāpiemin talantīgie komandas braucēji Shaun Tomson, Dane Kealoha, Martin Potter, Brad Gerlach, Shane Beschen, Rochelle Ballard, Jordy Smith, un John John Florence un noteikti arī iespaidīgās reklāmas kampaņas, iekļaujot attēlu, kurā kaila sērfere velk mugurā Short John* hidrotērpu 1970. gadā.

Par O’Neill Coldwater Classic dēvētais pasākums bija Pasaules Sērfa kausa Pro grupas sacensības trīs gadus, sākot no 1987. gada un atkal atgriežoties 2012. gadā. Norises vieta - Steamer Lance, Santa Cruz. Par sacensību uzvarētājiem kļuvuši Tom Curren, Martin Potter, Frieda Zamba, and Taj Burrow.

2002.gadā O’Neill Inc. svinēja savu 50. jubileju, tādējādi kļūstot par pirmo uzņēmumu, kas sasniedz pus gadsimta atzīmi sērfa industrijā. Tajā brīdī uzņēmumam bija 28 ārzemju izplatītāji. Sērfošanas hidrotērpu attīstīšana un ražošana vēljoprojām ir uzņēmuma pamatnodarbošanās, neskatoties uz to, ka ir pagājis jau labs laiciņš, kopš uzņēmumam ir arī atzari niršanai, burāšanai, slēpošanai, snovošanai, veikbordam kā arī citiem sporta veidiem. Pēc īpaša pieprasījuma darinātos O’Neill hidrotērpus izmantoja sērferu kompānija, kas devās uz Antarktiku 2000. gada sākumā, lai ganītu viļņus īpaši ekstrēmos apstākļos.

2012. gadā O’Neill Santa Kruzas veikala pirmatnējā atrašanās vieta Cowells Beach pakājē tika pasludināta par Kalifornijai vēsturiski nozīmīgu vietu.

*Par Short John tiek dēvēti hidrotērpi, kas ir bez piedurknēm un garumā līdz celim.

Atlasīt smalkāk: