Menu

Kaitpanki

Vēsturiska filma par kaitbordu Latvijā. Projektu sāka filmēt tālajā 2007. gadā, 3 gadus no vietas, līdz 2009. gada beigām. Atsevišķas epizodes tika piefilmētas vēl nedaudz pirms pirmizrādes, kas notika 2010. gada maijā kinoteātrī K-Suns.

“Kaitpanki” filmas pirmizrādes tīzera oriģinālteksts:
Esi kaitbordists vai taisies par tādu kļūt un tevi nodarbina jautājums par to, kas īsti ir noticis Latvijas kaitborda virtuvē pēdējo pāris gadu laikā? KAITPANKI ir nepilnu stundu gara maltīte, kuras laikā izgaršosi kaitbordu Latvijā asākajā no mērcēm. Jaudīgākās vētras, zemākie lidojumi, sulīgākās bietes, slepenākie kaitpleķi, dzelžainākās konstrukcijas, sparīgākie čaļi, lecīgākie zaķi un galvu reibinoši bezvēji. Vienīgo reizi uz lielā ekrāna. Filmas garums 52 minūtes.

Filmas doma bija parādīt tā laika progresīvo kaitbordu Latvijā, Kaitpanku dzīvi un uzskatus, kā arī visu to kopā iemūžināt, lai var priecāties par to, kāds Latvijas kaitbords bija TAD.
Līdz šim filma bija pieejama tikai no rokas rokā.
Kaitpanku himnas teksta autors Reinis Pļaviņš, izpildītājs Latviešu pankroka leģenda Inokentijs Mārlps (Dambis).
UZMANĪBU! Iekš Vimeo filma ir sadalīta 4 atsevišķos gabalos.

Kaitpanku manifests*

Kaitpanki nav organizācija. Kaitpanki nav kustība. Kaitpanki nav politiska apvienība. Kaitpanki ir radošs process. Svārstība, kur tu mūždien atrodies kaut kur starp pankošanu un kaitošanu, un bieži abos vienlaicīgi. Kā kvants.
Viļņu ganīšana Palmu līcī laikā, kad kokiem nav lapu, bet plašsaziņas līdzekļi iesaka lieki neiet ārpus mājas, uzskatāma par kaitpanku saliedētības šūpuli. Tāpat kā vienots skats par to kas ir un nav mīkstmiesība kaitbordā. Atāķis. Zābaki. Slīdiņi. Augstāk. Sparīgāk. Vairāk. Pajātiņā. Nu un šļakatnieks, sulīga sliede un dūša zābakos uzpist uz slīdiņa ir jebkura kaitpanka arsenālā. Kaitpanks nesūkā hūkā pat trešās dienas absinta pālī.
Kurlums pret apkārtējo pasauli sapņaini blisinoties šūpīgajos koku galos. Vēlme krist un celties attīstot savu deju starp vēju un virsmu visos virzienos. Sist miesu pret slīdiņu, malt kaulus palmu līča rullī vai vienkārši dauzīt sevi pret ūdeni mēģinot tieši to triku, kuru tu gandrīz māki. Nekad neapstāties pie esošā. Process pār mērķi.
Kaitpanka prāts nav sasniedzis briedumu. Jo tikai bērna prātā var smelt, jaukt un radīt pasauli, kuru nav samaitājuši aizspriedumi par naudu, pilsoni un seksu. Un tikai smeļot, jaucot un radot var izlauzt ikdienas asfaltā spraugu caur kuru izdzīt savu spilgti dzelteno pieneni pret spožo pavasara sauli.

Taču visa pamatā ir vēlme un dūša ēst dzīvi ar lielo karoti. Vairāk. Pajātiņā.

* – Manifests ir publiska principu un nolūku deklarācja, nereti politiska rakstura, taču var būt arī dzīves nostāju paudoša.

Filmas Kaitpanki plakāts pirmizrādei kinoteātrī K-Suns