Kā uzvilkt un novilkt hidrotērpu, tautā sauktu arī par hidru ar priekšējo rāvējslēdzēju. Šāda rāvējslēdzēja izvietojuma priekšrocība ir elastība, kā arī vienapjoma apkakle ūdeni laiž garām daudz mazāk.
Hidrotērpa mūžs ir tieši atkarīgs no tā, cik saudzīgi to velc virsū un nost.
Tradicionāli izturīgākie hidrotērpi ir no ražotāju budžeta un vidējās cenu kategorijas sērijām. Piemēram, nomas hidrotērpi ir ražoti, lai pat lielākais čaiņiks, neko nezinot un bez palīdzības un saudzības pret inventāru, pats tiktu galā ...un tā tūkstošiem reižu. Dārgākie hidrotērpi ir mazāk izturīgi, izgatavoti no smalka neoprēna auduma, ar mērķi būt visstaipīgākajiem, ērtākajiem un siltākajiem hidrotērpiem. Mērķis ir pēc iespējas augstāka un efektīvāka veiktspēja, nevis izturība pret iesācējiem.
Tomēr nebaidies, jebkurš var tik galā pat ar smalkākā neoprēna hidrotērpu, ievērojot šos pāris viegli iegaumējamos paņēmienus.
Ja tev ir gari nagi, labāk tos nogriez - neoprēns un gari nagi nav savietojami. Ja no nagiem negribas šķirties, vismaz uzvelc cimdus. Kā arī nepielieto pārmērīgu spēku, bet tā vietā darbojies ar rūpību un pacietību.
Vieglākai kāju un roku ieslidināšanai var izmantot speciālas neilona zeķes vai kādu polietilēna maisiņu.
1. Atver rāvējslēdzēju. Laid abas rokas iekšā hidrā un satver to no iekšpuses pie gurniem. Ar strauju kustību, nokratot uz leju, izver līdz pusei ar oderi uz āru, tā lai sanāk nosacīti tikai bikses.
2. Velc iekšā vienu kāju. Uzreiz uzvelc hidru pār potītēm. Kārtīgi sakārto ceļus. Neatstāj vēlāk piekārtošanai nevienu krunku. Viss tev ir jāuzvelk uzreiz līdz galam un vietā. To pašu atkārto ar otru kāju.
3. Tad velc un sakārto hidrotērpu gurnu un dibena daļā. Šis vēl ir pēdējais brīdis piekārtot kājas, vēlāk to vairs nebūs iespējams izdarīt hidrotērpu neplēšot.
4. Tagad sapratīsi, kāpēc vajadzēja 1. punktā izlocīt hidru ar oderi uz āru līdz pusei. Ja to izdarīji pareizi, tad hidrotērps burtiski pats uzrullējas tev pāri vēderam. Tikai atceries šī brīža beigās piekārtot krūšu un muguras daļas oderi. Uzvelc to pēc iespējas augstāk pāri krūtīm un lāpstiņām.
5. Pirmo velc labo roku un dari to kārtīgi uzvelkot pār plecam un neatstājot nekādas neizlīdzinātas krunkas. Vēlāk tās būs praktsiski neiespējami piekārtot, neplēšot hidrotērpu. Pēc tam atkārto to pašu ar kreiso roku. Šo daļu ir grūti izpildīt tikai tad, ja neesi kārtīgi uzvlicis kāju un vēdera daļu.
6. Tagad atliek vien pārvilkt kakla daļu un aiztaisīt krūšu rāvējslēdzēju hidrotērpam.
Apsveicam! Ja sekoji norādījumiem, pat nevajadzētu būt nepieciešamībai kaut ko piekārtot. Varbūt tik cik ar abām plaukstām, pārlaižot pār kājām un rokām, paspiest neoprēnu uz leju, nedaudz to izlīdzinot. Ja esi atstājis pa ceļam kaut ko neuzvilktu līdz galam, kā redzi, piekārtot to jau ir grūti. Neoprēns ir nostiepies un jāķeras tajā ar nagiem, ko noteikti darīt nevajag.
Tagad laižam sērfot!
1. Attaisi hidrotērpa krūšu rāvējslēdzēju un pārvelc apkakli pāri galvai.
2. Par cik rāvējslēdzājs attaisās uz labo pusi visiem
O'Neill hidrotērpiem,
tad tajā pusē ir divas neoprēna kārtas un kreisajā pusē viena. Sāc no kakla daļas atkal ar labās rokas pusi.
Tagad uzmanību!
Neķer uzreiz abas neoprēna kārtas, bet tik to, kur ir rāvējslēdzējs, apakšējo oderi neaiztiekot. Pārvelc rāvējslēdzēja daļu verot uz āru pār plecu.
3. Tagad kārta kreisajam plecam. Izverot uz āru, pārvelc kakla daļu pār plecam. Pēc tam to pašu izdari ar labā pleca atlikušo neoprēna kārtu - oderi.
4. Necel elkoņus kā chicken wingus , bet, ar rokām pieturot hidrotērpa neoprēnu ap bicīti, paspied pakāpeniski vienu un otru pusi uz leju līdz elkoņi atbrīvojas no neoprēna.
5. Atliek vien, izverot uz āru, ar maigumu un pacietību rūpīgi novilkt atlikušo hidrotērpu nost no sevis. Pašā nobeigumā izmanto abus īkšķus, lai novilktu hidrotērpu pāri potītēm. Viss!
Ar laiku šīs lietas kļūst tik pašsaprotamas un loģiskas, ka pie hidras novilkšanas un uzvilkšanas nav speciāli jāpiedomā. Tas ir vienkārši un neprasa lielu piepūli nevienam, kam galva ir uz pleciem un nav gari nagi.
Pēc sesijas hidrotērpu ir vērts izskalot svaigā saldūdenī. Slapju hidrotērpu vislabāk ir žāvēt pārkārtu jostas daļā uz pusēm, lai no ūdens svara pret pakaramo neizstaipītos pleci.
Veļas mašīnā un ar veļas pulveri hidrotērpu nemazgā. Pulveris iesūcas neoprēna porās un bojā gan hidrotērpu, gan tavas ādas veselību.
Uzglabāt hidrotērpu vajag tā pat kā uzvalku un sporta apģērbu vienlaicīgi – uz plata pakarāmā un ventilējamā vietā.
Neoprēns burzās, tāpēc to nevajag locīt. Tiesa, tehniski īpaši tas necieš, tik cik zaudē savu vizuālo pievilcību un pēc ilgāka laika arī savu efektivitāti, jo mazās materiāla poriņas salīp kopā un saplok. Ja hidra jāliek somā, to vislabāk ir sarullēt, sākot no kāju daļas.
Džeks Onlīls par visu tehnisko daļu ir padomājis jau no paša sākuma. Mums ir tik jāsporto.
Esam vienmēr priecīgi palīdzēt! Patiesā cieņā, Tavs hidrotērpu sagādnieks, veikals Boardside.lv