Kaitošana ziemā – jeb kā mēs braucām rakt uz Vidzemi kikeri sniegā, bet kā ieraudzījām to mīksto ziemas brīnumu, visi plāni aizmirsās... kā mazi bērni, vārtījāmies priekā līdz ausīm.
Protams, ziemā ķert vēju var arī tuvāk pie Rīgas, bet mūsu mērķis bija nevis Ķīšezera aizsalušais plakanums ar minimāla sniega klātbūtni, bet reljefaina pļava un kārtīga ziemas sajūta.
Uz pļavām vispār vajag padaudz sniega, lai tās būtu braucamas. Tāpēc mūsu mērķis bija Vidzeme - daudz vairāk ziemas, kā arī daudz vairāk jāuzmana vēja prognoze. Iekšzemē nepūš tik labi, kā pie jūras.
Ja visi apstākļi sakrīt, balvā ir neaizmirstams ziemas prieks.
Protams, jāuzmanās no elektrības līnijām. Tā pat pļavu saimniekiem var but pretenzijas, ka izmantojiet viņu zemi, lai arī jātzīst, nav nācies saskārties ar šādu gadījumu. Tik vienu reizi cilvēki no malas, redzot neierastu aktivitāti un krāsainos pūķus sniegā, ir pajautājuši, ko mēs taisamies darīt.
Vienkāršākā lieta, ko šādā pļavā izpildīt ir, protams, izbraukāties krustu-šķērsu ar sniegadēli vai slēpēm, izlēkāties un izkliegties no prieka, kā redzamajā video.
Jau sarežģītāks izklaides līmenis būtu paņemt no mājām sniega lāpstas, sāli, ūdeni un krāsu baloniņu, lai no pieejamā sniega kādā no reljefa slīpumiem pa vējam lejā uzraktu uzmetienu, jeb kā to mēdz saukt – kikeri. Tad jau pavērsies jauna pasaule trikiem. Vasarā gūtās iemaņas veikparkā lieti noderēs.
Sāls un ūdens noderēs sniega čupas nostiprināšanai. Krāsu baloniņš, lai iezīmētu sniegā kikera formas, jo pie lielas sniega pārbagātības un apmākušām debesīm mēdz gadīties, ka braucot ātrumā ir grūti nolasīt reljefu. Šim nolūkam var izmantot arī skujas un kūlu.
Mūsu kikera projekts vēl procesā.